Gelecek Filmler ~ On The Road


Beat Jenerasyonu’nun öncüsü Jack Kerouac‘ın çok sevdiğimiz kült romanı On The Road (Yolda), uzun yıllar sonra ciddi bir şekilde filme çekilmesi konusunda geçtiğimiz yıllarda -The Motorcycle Diaries’den sonra- girişimlerde bulunulmuştu ki film de kaşla göz arasında şekillenmeye başladı.  Francis Ford Coppola‘nın uzun yıllar film çekim haklarını elinde bulundurması belki de filmin çekilmesi için büyük bir şans oldu. Daha önce Johnny Depp, Brad Pitt ve Colin Farrell gibi isimlerin oynaması koşuluyla Coppola‘ya teklif sunulmasının haricinde hikaye, çekim için birçok isim arasında gitti geldi.

Rivayet odur ki Coppola, The Motorcycle Diaries‘i görüp, önce Jose Rivera‘nın senaristliğine ve daha sonra Walter Salles‘ın yönetmenliğine hayran kaldı. Ve bu filmden sonra On The Road için daha da ciddi girişimlerde bulunulmaya başlandı. Önce Sam Riley ve daha sonra Garrett Hedlund‘un katılımıyla şekillenen oyuncu kadrosu da son halini aldı. Öyle gözüküyor ki Jack Kerouac‘ın bu muhteşem romanı için aynı paralelde kadro da bir araya toplandı. Sal Paradise‘i Sam Riley ve Dean Moriarty‘i Garett Hedlund canlandıracak. Bu iki isme ek olarak Kristen Stewart, Kirsten Dunst, Viggo Mortensen, Tom Sturridge, Amy Adams, Elizabeth Moss ve Steve Buscemi gibi kalbur üstü isimler eşlik edecek.

Önce tamamen siyah-beyaz çekilmesine karar verilen On The Road, daha sonra tıpkı The Motorcycle Diaries gibi siyah-beyaz ve renkli karışımı olacak gibi gözüküyor. Central Do Brasil, The Motorcycle Diaries ve son olarak Linha De Passe gibi pek beğendiğimiz filmleri yapan Walter Salles’a senaryoda yine Jose Rivera eşlik edecek. Film; Cannes Film Festivali‘ne yetiştirilecek ve yıl sonuna doğru dünyaya açılacak gibi gözüküyor. Senenin en iyi filmlerinden biri olmaya aday olan On The Road‘ın “yollarını” gözlemek farz!

Filmden görüntüler;

Reklamlar

10 Mar 2012 tarihinde Gelecek Filmler içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: