Arjantin: Sinema ve Futbol


Pera Film, Ankara Arjantin Büyükelçiliği, İstanbul Cervantes Enstitüsü ve INCAA – Arjantin Film Kurulu işbirliği ile hazırlanan Arjantin: Sinema ve Futbol film programı, futbol kültürünü perdeye taşımayı, futbol ve sinema hayranlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor. Programda, birbirinden ilginç dört belgesel ve bir kurmaca olmak üzere toplam beş film sunuluyor.

Çünkü futbol güzel oyundur.

Çünkü futbol, barışı sağlayabilecek ve savaşı başlatabilecek, bir şehri bir araya getirecek ya da ikiye bölebilecek, tüm dünyanın ilgisini toplayıp mutlak anonimlik sunabilecek, 90 dakikada binlerce hikâye ya da koskoca bir hayatta tek bir hikaye anlatabilecek, ilgimizi tek bir yere odaklamamızı, kendimizi kaybetmemizi, sevinçten ya da üzüntüden, bazen de her ikisinden birden ağlamamızı, takım çalışmasının değerini, bireysel kabiliyetin heyecanını, özverinin meyvelerini ve sınırların acımasızlığını ortaya çıkarabilecek tek şeydir.

Çünkü futbol evrenseldir.

Çünkü film, bunların tümünü yakalamaya yakın olan tek araçtır. Çünkü tıpkı bir maçta olduğu gibi kendimizi filme veririz: 90 dakika boyunca, hikayenin nasıl biteceğini bilsek bile, en sevdiğimiz karakterleri görmek ve belki de sadece bir ya da iki güzel hareket ya da mükemmellik anı gözleyebilmek için..

Gösterim programına şuradan, program broşürü ve filmlerle ilgili bilgilere ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

30 Oca 2012 tarihinde Etkinlik, Sinema içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: