Gelecek Filmler – The Tree Of Life


The Tin Red Line, Days Of Heaven ve Badlands gibi önemli filmlerin yönetmeni Terrence Malick’in yaklaşık 30 yıllık bir düşüncesi olduğu yazılıp çizilen The Tree Of Life, sancılı post prodüksiyon aşamasından sonra yavaş yavaş kendini belli etmeye başladı.

Brad Pitt ve Sean Penn‘in başrollerini paylaşacağı The Tree Of Life; şimdiden muazzam bir film olacağının sinyallerini yayınlanan ilk fragmanı ile verdi sanırım. 1950’li yıllarda Ortabatılı bir ailenin en büyük oğlu Jack‘in (yetişkin halini Sean Penn oynayacak) babası (Brad Pitt) ile olan karmaşık ilişkisini, çocukluk masumiyeti üzerinden erişkinliğe uzanımını ve erişkin çağında modern dünyada kayboluşunu inceleyecek olan film, inanç varlığını da Jack üzerinden sorgulayacak. Malick imzalı görüntüler sayesinde baba-oğul ve birey-aile paralelinde doğal bir dramanın nasıl olacağını göreceğiz.

Jack‘in yaşam yolcuğunu; manevi hayatımızın lütuf şekline dem vurarak ve belki de felsefi alt metnine Darwin’in evrim teorisini de alarak sunacağa benzeyen film, 2011 Cannes‘da prömiyerini yapacak. Biz ne zaman izleriz muamma fakat fragmanından yaşattığı hazzı, izleyerek yaşamak için beklemeye değer.

16 Ara 2010 tarihinde Gelecek Filmler içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: