Van God Los


Hollandalı yönetmen Pieter Kuijpers ve daha önce Oorlogswinter‘in senaristliğini de yapmış Paul Jan Nelissen‘in elinden çıkan Van God Los, değişen bir yaşamın izlenimini konu edinen pek de iddialı olmayan histerik bir suç dram filmi. Herkesin birbirini tanıdığı bir kasabada üvey babası ve annesiyle yaşayan, gerek kendisi gerekse hayatı apokaliptik bir görünümde olan Stan, bilmeyerek ve istemeyerek polisten kurtardığı Mike’in yaşamına ufak adımlarla girişmeye başlar. Ikisinin arasında kardeşlikle eş değer bağlar oluşur. Para kazanmak ve hayatlarını düzene koymak için ufak tefek hırsızlıklar yapan ikili, tanıştıkları Türk mafyasının da yardımıyla işleri daha da büyütür. Stan – Mike ve Mike’ın kız arkadaşı Anna üçgeninde olaylar gelişir.

Stan‘ın baba özlemi ve küçüklüğüyle paralel sürdürmek istediği yaşamı, kimlik bunalımı ve kendini bir yerde görme isteği, platonik Anna aşkı ile dallandırılan senaryo lalettayin olmaktan çıkarılıp düzene koyulmaya çalışılsa da temposunun çok da iyi ayarlanamadığını söylemek yanlış olmaz. Değinilen konular aynı paralelde tempoyla ilerlemedikçe film bir noktadan sonra 3’er 5’er dakikalık sahnelerin başasarımı halini almış. Bir sözden yola çıkılarak hazırlanmış bir senaryo hissini son sahnelerinde derinden hissettirerek “çok da gerekli değil” yaftası yapıştırılsa yeridir durumu da kaçınılmaz olmuş.Birkaç Türk oyuncunun da yer aldığı film, ortalama düzeyde değerlendirilebilecek cinsten.

Reklamlar

04 Eyl 2010 tarihinde Film Kritikleri içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: