Büşra : “Türbanlı kızın aşk hikayesi”


Daha önceden merakla beklediğimi söylemiştim. Ki film 19 Mart’da gösterime giriyor. Yalnız bu süreye kadar film hakkında o kadar çok konuludu,yazılıp çizildi ki merak kat sayısı benimle birlikte filmi seyretmeyi bekleyen herkeste arttı. Öyle ki bu bloga google aramasıyla gelenlerin %60-70’lik bir kısmını sanırım film ve oyuncularını araştıranlar oluşturuyor. Durum böyle olunca araştırmadan etmeden de kendimi alamıyorum.

Bugün gazete almaya gittiğimde de Habertürk‘de Nazenin Tokuşoğlu‘nun HT Pazar ekinde Bahadır Boysal ile film hakkında bir röportajının olduğunu gördüm. Aldığım gazeteler her zaman belli başlı gazeteler olmasına rağmen edindim ve okudum. Gerçekten de film hakkında kafadaki soru işaretlerini bir bir gidermekle beraber asıl değinilen konuyu da bizlere söylüyor. Bir kuple sunacak olursam ;

Ne mesaj veriyor?
Hoşgörülü olmayan toplumlar yalnızlığa mahkûmdur. Ama karşılıklı hoşgörü, onun özellikle altını çizerim.

Filmin erdiği mesajı Bahadır Boysal çok net şekilde açıklıyor. Ama gerek medyada gerekse orda burda filmin dibine kadar türban olayına atıfta bulunulduğu yazıyor.

“Türbanlı da sever” gibi absürt bir mesaj çıkarırsa seyirci?
Çıkarsın canım, bir sakıncası yok. Başka karakterler de var. Onlardan da çıkar mesaj. Başından sonuna kadar ucu açık, yoruma müsait bir film.

Ki röportajdaki en saçma soru bu bence. Ama cevabı güzel geliyor. Neyse efenim en nihayetinde Cahit Berkay‘ın ikna edilip “Selvi Boylum Al Yazmalım” müziğinin kullanıldığı, türbanlı bir kızın aşkı uğruna dışarıdan bakılınca zıt kutupta görülen bir adamın peşinden diskolara kadar girmesini konu edinen bir film olarak karşımıza çıkıyor. Tıpkı Bahadır Boysal’ın dediği gibi “önyargıları” kırıp da izlenmeli. Zaten 19 Mart’a  şurda ne kaldı ki :=)

Röportajın tamamına şuradan ulaşılabilir.

Reklamlar

07 Mar 2010 tarihinde Gelecek Filmler içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: