Lie To Me ~ Tanıtım


2.sezonunun 9.bölümü yayınlanmış bir dizi için tanıtım hazırlamak doğru mu olacaktır bilmem ama sevdiğim bir yapım olduğu için bu tanıtımı vermek benim için zevk. Başkası da izlesin istedim. Kötü mü yaptım ? İşte bu devrede bana inanır mısınız bilmiyorum.. Ama emin olun ki baş karakterimiz Cal Lightman olsaydı size gerçek niyetimi hemen söylerdi!

Dizi, öyle böyle saçam bir yapım değil. Birbirinden kopuk bölümlerin olması belki pek merak uyandırmıyor ama tamamen gündelik yaşamda karşılaştığımız ve tereddüte düştüğümüz şeyleri paylaşıyor. Beden dili, dudak ve mimik okuma dikkat edenler için karşısındakinin kendisinde bıraktığı intibayı sonuçlandırmada çok önemlidir. Öyle ki ben, izlemeye başladıktan sonra doğuştan böyle bir yeteneğimin sıfır olma ihtimalini de hesaba katarak denemek istedim. Evet, bazen işe yarıyor ve anlayabiliyorsunuz.

Tanıtım için birşeyler yazmak gerekirse..

“..

Lie to Me, Amerikan Fox televizyonun da yayınlanan bir psikolojik drama dizisidir.

Dr. Cal Lightman, 20 yıl boyunca insanların yalan söylemeleri sırasında verdiği tepkiler, mimikler ve hareketler üzerinde çalışmıştır. Bu tecrübesiyle beraber “The Lightman Group” adı altında bir ekip kurmuştur. Bu ekip, insanların doğru mu yoksa yalan mı söylediklerini tespit ederek FBI, emniyet teşkilatı, askeri birimler, hukuk firmaları, özel şirketler vs. yardım ediyor. Yalan makinasının bile yetersiz kaldığı durumlarda devreye giren Lightman ve ekibi, gerçekleri gün ışığına çıkarıyor.

Ekibin diğer üyelerinden Dr. Gillian Foster, hem psikolog, hem müşteri ilişkilerinden sorumlu, hem de Dr. Lightman’ın sağ kolu olarak görev alıyor. Eli Loker ise, sonucu ne olursa olsun her daim doğruyu söyleyen, şirketin araştırma bölümü sorumlusu. Son olarakta Ria Torres, insanların yüz ifadelerini okuyor ve doğru söyleyip söylemediğini analiz ediyor. Dr. Lightman’dan tek farkı yeteneğinin doğuştan geliyor olması…”


Diziyle ilgili olarak Sigara Yanıkları da güzel bir yazı yazmış. Şuradan.
Ayrıca şurada yer alan habere göre dizi 9 bölüm daha uzatılarak tüm sezonu garantiledi. Sevinçliyiz ellam!

Sözün özü.. Izleyin,izlettirin efem :) Yakın zamanda Dexter’a yaptığımız vefa örneğini Lie To Me’ye de yapıp bölüm izlenimleriyle karşınızda olacağım!
Reklamlar

01 Ara 2009 tarihinde Dizi & TV içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: